KARANTÉNA (kontakt) trvá 5 dnů – jdou do ní všichni, kteří byli v rizikovém kontaktu s COVID+ osobou (i očkovaní) – rizikový kontakt vyhodnocuje hygiena, ne praktický lékař – neschopenku na karanténu vystavuje hygiena, ne praktický lékař.

IZOLACE (příznaky, +PCR) trvá 5 dnů – může být ukončena nejdříve po 5 dnech a současně minimálně poslední 2 dny musí být pacient bez příznaků, v případě trvajících potíží se izolace prodlužuje – není potřeba kontrolní PCR test ke konci izolace – 1. den izolace se počítá následující den po odběru; den odběru je „den nula“.

Při +ANTIGENNÍM TESTU V PRÁCI se jde do KARANTÉNY na 5 dnů – zaměstnanec nemusí jít na konfirmační PCR test; pokud půjde a PCR bude negativní, karanténa se ukončuje. Pokud bude pozitivní, začíná izolace v délce 5 dnů. Karanténu vč. pracovní neschopnosti řeší hygiena. Na základě pozitivního antigenního testu nevzniká nárok na certifikát, ten se vystavuje pouze na základě +PCR testu.

Změny jsou platné pro nově vzniklé izolace a karantény od 11.1.2022, ne zpětně. Nařízení se mohou v průběhu měnit, budeme se je snažit aktualizovat.